بلندترین ساختمان جهان، بلندترین لگوی جهان شد

شرکت های اسباب بازی سازی “لگو” همواره بخشی از کار خود را به ساخت لگوهای مکان های معروف و خاص جهان اختصاص میدهند. به عنوان مثال، ساخت لگوی پل سورن در انگلستان که ۳۱ متر طول داشت. اما این بار لگویی از بلندترین ساختمان جهان، ساخته شد.

برج خلیفه، آسمان خراشی در دبی است که با ۸۲۸ متر ارتفاع بلندترین ساختمان جهان است. لگوی ساخته شده از این برج نیز بلندترین لگوی جهان است، این سازه که در Legoland دوبی بازسازی شده است و ۱۷ متر ارتفاع دارد. این مدل از ۴۳۹ هزار قطعه تشکیل شده است و ساخت آن در مجموع بیش از ۵۰۰۰ ساعت زمان برده است. وزن این سازه در حدود یک تُن (۹۰۰ کیلوگرم) است و در ساخت آن مانند بنای اصلی از چراغ های LED برای نورپردازی ساختمان و فوراه و آب نما استفاده شده است.

legolanddubailegoburjkhalifa4

بازدید کنندگان برای دیدن این لگو، میتوانند به لگولند دوبی در محدوده پارک Miniland مراجعه کنند. این پارک در مجموع شامل شش حوزه میشود؛ لگوهای شهری دیگر، ماجراجویی، امپراطوری، تخیلی و کارخانه ای. لگولند تازه به این مجموعه اضافه شده است و از ۳۱ اکتبر، یعنی ۶ روز دیگر به طور رسمی برای عموم باز خواهد شد و قیمت بلیط آن برای بازید کنندگان از ۲۵۰ درهم (درحدود ۲۵۰ هزار تومان) شروع خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *